Instrumentale

DODAJ WSZYSTKIE
Souler – Music Start (Nokia Tune instrumental beat)Souler – Want You (instrumental chill beat)Souler – Arrival of the elevator (instrumental chill beat)Souler – Feel The Need In Me (instrumental chill beat)Souler – Street robbers (instrumental)Rodney Yates (Souler remix)Souler – Middlesex (instrumental)Souler – Funk'n Attack instrumental beat (my first keys enjoy)Souler & Filip Maciołek – Priorytetowe i nadrzędne (instrumental)Souler – Subtitle (instrumental)TRIP – Zdążyć przed świtem (instrumental)Souler – Poeci (instrumental)Souler – Instrumental 2Souler – Old True (instrumental)A loser in advance (instrumental)Souler – Jerking by demons (instrumental)Souler – Nursing House (instrumental)Siła Odśrodkowa – Intro (instrumental, dirty version)Siła Odśrodkowa – Bajeczki dla dorosłych (instrumental, dirty version)Siła Odśrodkowa – Droga doświadczeń (instrumental, dirty version)Siła Odśrodkowa – Egzekucja (instrumental, dirty version)Siła Odśrodkowa – Modlitwa o oczyszczenie (instrumental, dirty version)Souler – Civilization DreamSouler – Dead Silence (instrumental)Souler – Movie theme 1Souler – Movie theme 2Souler solo 1Souler – Jam session 161220181930 98 BPM Łapy w góręSouler – Jam session 141220181600 90 BPM Caustic DubstepSouler – Moralniak (instrumental)Souler solo 24soulBeats – Olanzapina4soulBeats – Quetiapinum4soulBeats – Walk on a rope4soulBEATS – Keep the bass
nokia2
Souler – Music Start (Nokia Tune instrumental beat)
Na start szef kuchni proponuje coś, co stworzyłem kiedy jechałem autobusem rano do szkoły. To były dobre czasy - te kiedy uczyłem się samplować utwory. Zany wszystkim temat dźwiękowy - przesamplowany. Można powiedzieć, że to jest jeden z moich pierwszych podkładów. Zatem tak rozpocznijmy tę playlistę.
OdtwórzDodaj
LoFi
Souler – Want You (instrumental chill beat)
Z cyklu Lo-Fi, 2011 rok, samplowania ciąg dalszy. Tym razem pod komputerowy nóż wpadł utwór Marvin Gaye - I Want You z 1976. Postanowiłem trochę zmniejszyć tempo, wybrać najciekawsze elementy tworząc odmienną aranżację oraz wzmocnić perkusję. Efekt jest całkiem przyjemny dla ucha.
OdtwórzDodaj
LoFi
Souler – Arrival of the elevator (instrumental chill beat)
Z tego samego sortu - Lo-Fi, również z 2011 roku. Nie mam pojęcia jak się nazywa oryginał, czasem się zdarza, że nazwy przepadają jak kamień w wodę. Mnie ten beacik kojarzy się z otwierającą się windą przez ten jeden dźwięk dzwonka, jakby otwierały się drzwi. Utwór podobnie jak poprzedni, wolniejszy w tempie, zaaranżowany i podbity mocniejszą perkusją.
OdtwórzDodaj
LoFi
Souler – Feel The Need In Me (instrumental chill beat)
Znów z gatunku Lo-Fi. Oryginalny utwór Feel the Need In Me - Detroit Emeralds przerobiłem w 2010. Postanowiłem go zaaranżować w ten sposób, żeby brzmiał bardziej hiphopowo, ale zostawiłem fragmenty oryginału w pewnych miejscach; dzięki temu słychać kontrast pomiędzy oryginałem a tym co ja z nim zrobiłem.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Street robbers (instrumental)
Teraz coś bardziej radosnego. Zabrałem się do tego utworu w 2010. Oryginał to Otis Redding - Chain Gang. Mnie ten beacik kojarzy się z miejską mafią chipsowych nastolatków, którzy uciekają przed policją po 22:00, bo nie chcą być spisani i odwiezieni do domów. Gdyby spożywali alkohol... Boże kochany... młodzieńczy miejski styl nasmarowałby im papiery do końca życia i tylko prawdziwi ZOMOwcy by wiedzieli kto z kim trzyma przez te lata kiedy zawierało się przyjaźnie na całe życie...
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Rodney Yates (Souler remix)
Przerobiłem ten utwór (David Holmes - Rodney Yates) w 2010 roku. Przeróbka nie jest wcale skomplikowana. Podłożyłem tylko perkusję - tyle. Po prostu czegoś mi brakowało w tym utworze i musiałem dodać dobry bęben. Ostatecznie to nawet dodałem do niego efekty stereo, ale grunt, że chyba trochę lepiej się słucha kiedy jest właśnie taka perkusja.  
OdtwórzDodaj
Donnie-Darko_Michael-Holmes_Illustrations-Editor-732×1024
Souler – Middlesex (instrumental)
Jejku, jak kiedyś mi się podobał ten film... Jakby inaczej, film pt. Donnie Darko, świetny film i świetny z niego Soundtrack. W 2010 z moim zamiłowaniem do Hip-Hopowych rytmów postanowiłem dodać porządny rytmiczny bęben i stworzyć warunki do pisania tekstu. Niestety nie udało mi się pod to nic nagrać ani napisać, ale brzmienie zostało pod postacią tego podkładu. Kto wie, może kiedyś...
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Funk'n Attack instrumental beat (my first keys enjoy)
Moje 18 urodziny, rok 2011... Kiedy reszta moich rówieśników pożytkowała urodzinowe darowizny na prawo jazdy, jam Souler udał się do sklepu muzycznego i zakupił sobie kontroler - klawisze. To był jeden z lepszych wyborów w moim życiu, tak czułem wychodząc ze sklepu. Po powrocie do domu była szybka konfiguracja i robiłem w domu jeden wielki Funk'n Attack!
OdtwórzDodaj
Kopiuj (1) IMG_0558
Souler & Filip Maciołek – Priorytetowe i nadrzędne (instrumental)
Kolejny utwór który miał się znaleźć na Twardej Psychologii jednak się nie doczekał nagrania. Uznałem, że nie mam ochoty zbytnio śpiewać o kobietach na pierwszym albumie. Postanowiłem go pominąć, chociaż podkład jest bardzo ciekawy, Filip pomógł.
OdtwórzDodaj
Donnie-Darko-1024×699
Souler – Subtitle (instrumental)
Jest to jeden z moich podkładzików, który zrobiłem podczas jednego z moich pobytów w szpitalu. Kojarzy mi się bardzo z tym samplowanym podkładem "Middlesex". No i co? Można zrobić coś ciekawego bez samplowania? Hmmm?
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Zdążyć przed świtem (instrumental)
Tego utworu z Barnabą nie zdążyliśmy nagrać. Ostatni raz był przez nas wykonywany na Koncercie w CHDK na sali kinowej podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tych 9 latach odkopałem tekst i postanowiłem go zrobić na najnowszym albumie "Nieposkromione Namiętności" w trochę innym znaczeniu i w trochę innej formie, na innym podkładzie. Tak samo się nazywa jak ten, a po starej wizji pozostał tylko podkład.
OdtwórzDodaj
roza-dla-pieknej-pani
Souler – Poeci (instrumental)
Moim zdaniem bardzo dobry bit. Wyzwala we mnie głębokie emocje. Niestety nazwa oryginału również przepadła, więc ciężko mi powiedzieć jaki utwór jest pierwowzorem. Pewnego razu przed spontanicznym koncertem we Wrocławiu, w sklepie winylowym udało mi się zaprezentować go Dj'owi Creonowi. Nawet mu się spodobał, choć skrytykował końcówkę. Ja już sam nie wiem, oceń sam.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Instrumental 2
Instrumental, który został załączony do albumu "Twarda Psychologia". W koncepcji całego albumu daje on nieco wytchnienia od utworów pełnych treści werbalnych. Jest on też jednym z pierwszych utworów, które były tworzone przeze mnie nutka po nutce w nowym programie do tworzenia muzyki.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Old True (instrumental)
Mam spory sentyment do tego utworu. Wydaje mi się bardzo głęboki i emocjonalny. Niesamplowany. Chociaż próbowałem to nigdy nie mogłem do niego nic do niego ułożyć. Z tego co pamiętam pisząc tekst do utworu Siły Odśrodkowej "Życie to bezsenność" robiłem właśnie pod ten podkład co później było przełożone na muzykę zespołu. Wracając do muzyki - na refrenie, kiedy wchodzą organy dosłownie ścina mnie z nóg. Jeden z moich najbardziej udanych podkładów.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
A loser in advance (instrumental)
Ten utwór to taki balans między szaloną muzyką elektroniczną a Hip Hopowym bębnem. Refren to porażka - nie tyle, że mi się nie podoba, ale czuć w nim dozę rozpaczy po przegranej.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Jerking by demons (instrumental)
Podkład już został zaklepany przez Jumpermana do piosenki "Pechowy piątek" o historii ostatnich? Templariuszy.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Nursing House (instrumental)
Ukryty za outrem utwór z albumu "Twarda Psychologia". Jeden z pierwszych utworów gdzie faktycznie podszedłem technicznie do sprawy. Mojej dziewczynie kojarzył się on z "Domem Starców", stąd taka nazwa utworu.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Intro (instrumental, dirty version)
Siła Odśrodkowa - zespół z lat 2010/2012, który stanowili Łukasz Nowak(perkusista), Krystian Dziubiński(gitarzysta), Michał Maciołek(bass) i Borys Souler Klepacki (wokal). Jest to Intro do niedoszłego albumu, który miał nosić nazwę "Bajeczki dla dorosłych". Wszyscy się rozjechali po świecie a po zespole pozostało kilka "brudnych" nagrań z naszych prób.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Bajeczki dla dorosłych (instrumental, dirty version)
Tytułowy utwór z niedoszłego albumu "Bajeczki dla dorosłych". Utwór nigdy nie ujrzał światła dziennego a to audio zostało zarejestrowane na jednej z naszych prób i stanowi "brudną" wersję dla "pamięci".
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Droga doświadczeń (instrumental, dirty version)
Utwór Siły Odśrodkowej mojego pomysłu i aranżu. Dzięki i sekcja skrzypiec oraz basu również mojego autorstwa. Perkusja w wykonaniu Łukasza Nowaka. Utwór był tylko wykonywany na koncertach w wersji pełnowymiarowej z gitarami z resztą chłopaków z zespołu. Tekst utworu opowiadał o upadku młodego mężczyzny po rozstaniu z ukochaną dziewczyną.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Egzekucja (instrumental, dirty version)
Bardzo głęboka muzyka w wykonaniu chłopaków z zespołu. Tekst przedstawiał obraz osoby prowadzonej na egzekucję, która resumowała wszystkie swoje wspomnienia i głębokie przeżycia. W końcówce utworu okazuje się, że w gruncie rzeczy całą egzekucją podmiotu lirycznego była jego metamorfoza.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Modlitwa o oczyszczenie (instrumental, dirty version)
Nasz najpiękniejszy utwór. Na koncertach wszyscy wspólnie się modliliśmy wypowiadając słowa refrenu: "Daj nam rzeczy proste na które nas stać, by postępować mądrze przezwyciężając strach. Usłysz to wołanie by z prośbą się spełniło - proszę Panie, proszę daj nam miłość!"
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Civilization Dream
Utwór pokazuje jak muzyka może się zmienić nie tyle co nie do poznania, ale może się zmienić do poznania.
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Dead Silence (instrumental)
Kolejny utwór z filmowym motywem z "Martwej ciszy". Kiedyś miałem do tego tekst o końcu świata, który ostatecznie został wyniesiony do Siły Odśrodkowej i pozmieniany kilka razy. Moje wczesne początki z muzyką i samplowaniem.
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Movie theme 1
Podkład stworzony podczas pobytu w szpitalu. Idealnie by się nadawał na motyw muzyczny do jakiegoś filmu katastroficznego lub Matrixa 4,5...
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Movie theme 2
Kolejna część szpitalnego motywu do nieistniejącego jeszcze filmu. Pamiętam, że nawet wysłałem te kawałki do Warner Bros, ale w odpowiedzi dodali mnie tylko do znajomych.
OdtwórzDodaj
IMG_0334
Souler solo 1
Pewnego razu po skończonym klasycznym podkładzie Hip Hopowym coś mnie tknęło. Wziąłem gitarę, podłączyłem klawisze... Kto by pomyślał, że Souler jest w stanie robić nie dość, że muzykę już coraz mniej przypominającą Hip Hop, nie dość, że bez słów, ale tak różnorodną i ciekawą. Nie wiem jak to ocenicie, ale ja wyjątkowo jestem zadowolony z tego motywu muzycznego.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Jam session 161220181930 98 BPM Łapy w górę
Czy można tworzyć bez komputera? Może nie całkiem, ale ten utwór powstał z minimalnym jego użyciem. Instrumentami były: perka z Akai XR20, basik oraz efekty wokalne z TC Helicon VoiceLive Touch 2 oraz syntezator z tabletu z programem Cuastic. One wszystkie były podłączone do miksera, a komputer zgrywał tylko ścieżkę stereo. To Jam Session.
OdtwórzDodaj
9D7A7600
Souler – Jam session 141220181600 90 BPM Caustic Dubstep
Kolejne spontaniczne Jam session, tym razem dlatego, że powstał on spontanicznie podczas gdy jechałem pociągiem. Stworzony został w całości na tablecie w programie do tworzenia muzyki na Androidzie zwanym Cuastic. Pewnie kolejne moje Jam session będzie stworzone na kalkulatorze oraz otwieraczu do piwa połączonymi między sobą frytkami z ketchupem.
OdtwórzDodaj
Souler – Moralniak (instrumental)
Może ten utwór nie zachwyca jakoś w specjalny sposób, ale posiada on jedną specjalną cechę dzięki której znalazł się na tej playliście. Każdy instrument, każdy dźwięk był przeze mnie generowany od podstaw. Powstał do niego również tekst opowiadający o lanej trunkami imprezie oraz o dniu kolejnym, gdzie główny bohater zastanawia się co się właściwie stało tego wieczoru. Dlatego właśnie się nazywa "Moralniak". Kolejny kawałek, który bardziej zachwyca bez tekstu (moim zadaniem).
OdtwórzDodaj
IMG_0334
Souler solo 2
Zafascynowany moim pierwszym solo chciałem stworzyć solo 2 na podobnej zasadzie. Chciałem by była to ciekawa muzyka z ciągłymi zmianami, z motywami, które harmonijnie idealnie ze sobą współgrają, która się nie nudzi i trzyma słuchacza w odpowiednim klimacie do samego końca. Nie wiem czy wykonałem dobrze to zadanie, by zrobić to lepiej niż za pierwszym razem, ale przynajmniej się starałem. Wyszło inaczej, ale sam oceń czy Solo 2 jest dobre.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBeats – Olanzapina
4soulBEATS jest stosunkowo nowym tworem. Pierwszy raz z Jerzym spotkaliśmy się w okolicach 10/15 sierpnia, nie pamiętam dokładnie. Po dwóch udanych pierwszych próbach zauważyliśmy, że się uzupełniamy i postanowiliśmy założyć zespół. "Bity dla duszy" wydawało się całkiem fajną nazwą, a nazwanie naszych pierwszych wspólnych utworów nazwami leków psychotropowych było zajebiście odchylone z uwagi na wspólnie szpitalną przeszłość.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBeats – Quetiapinum
"(łac. Quetiapinum) jest lekiem przeciwpsychotycznym. Jest antagonistą receptorów dopaminy i serotoniny, znajdujących się w mózgu, z którymi łączy się i je dezaktywuje." Tak czy inaczej by się utwór nazywał ten jest wyjątkowo kozacki. Jerzy (inaczej Angry Jerry) za pomocą swojego syntezatora stworzył prawdziwe dzieło sztuki. Z jednej strony lekka i przyjemna zwrotka, z drugiej refren z pierdolnięciem. Wydaje mi się, że ja też wiedziałem w którym momencie z jaką perkusją aktualnie mam uderzyć.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBeats – Walk on a rope
Ten należy do naszych nowszych beatów, już trochę innej generacji melodyjnej oraz jakości brzmienia. Początkowo miał on być podkładem o historii Templariuszy autorstwa Jumpermana, ale wybrał jednak jeden z moich starych beatów psychorapowych, który bardziej mu odpowiadał. Utwór ten jednak ma już swoją wersję z moim wokalem, postanowiłem sam go wykorzystać. Powinien w kompletnej wersji znaleźć się na powstającym aktualnie albumie.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBEATS – Keep the bass
Utwór "Keep the bass" emanuje swoją energią. Wspólnymi siłami przyczyniliśmy się do powstania tego brzmienia gdzie synteza wypiera akustyczny bas i prowadzi swoim tempem na skraj muzyki tanecznej, bitu hip hopowego czy muzyki do dobrego filmu między pościgiem a bohaterskim gangsterem. "Keep the bass" czeka w kolejce na rozprawę...
OdtwórzDodaj