Playlista

LEGENDA IKON ODTWARZACZA:

Po usunięciu playlisty by wznowić odtwarzanie nowych utworów najlepiej pierwszy uruchomić za pomocą przycisku WŁĄCZ. Gdy player jest nieaktywny a nowe utwory są na playliście trzeba uruchomić je klikając na pozycję na liście. Po usunięciu utworów z playlisty, dodania nowych oraz wciśnięcie przycisku play wywołuje błąd odtwarzania i dźwięk jest zniekształcony i nieprzyjemny.
Albo zacznij od GRAJ albo KLIKASZ NA PLAYLISTĘ.
nokia2
Souler – Music Start (Nokia Tune instrumental beat)
Na start szef kuchni proponuje coś, co stworzyłem kiedy jechałem autobusem rano do szkoły. To były dobre czasy - te kiedy uczyłem się samplować utwory. Zany wszystkim temat dźwiękowy - przesamplowany. Można powiedzieć, że to jest jeden z moich pierwszych podkładów. Zatem tak rozpocznijmy tę playlistę.
OdtwórzDodaj
LoFi
Souler – Want You (instrumental chill beat)
Z cyklu Lo-Fi, 2011 rok, samplowania ciąg dalszy. Tym razem pod komputerowy nóż wpadł utwór Marvin Gaye - I Want You z 1976. Postanowiłem trochę zmniejszyć tempo, wybrać najciekawsze elementy tworząc odmienną aranżację oraz wzmocnić perkusję. Efekt jest całkiem przyjemny dla ucha.
OdtwórzDodaj
LoFi
Souler – Arrival of the elevator (instrumental chill beat)
Z tego samego sortu - Lo-Fi, również z 2011 roku. Nie mam pojęcia jak się nazywa oryginał, czasem się zdarza, że nazwy przepadają jak kamień w wodę. Mnie ten beacik kojarzy się z otwierającą się windą przez ten jeden dźwięk dzwonka, jakby otwierały się drzwi. Utwór podobnie jak poprzedni, wolniejszy w tempie, zaaranżowany i podbity mocniejszą perkusją.
OdtwórzDodaj
LoFi
Souler – Feel The Need In Me (instrumental chill beat)
Znów z gatunku Lo-Fi. Oryginalny utwór Feel the Need In Me - Detroit Emeralds przerobiłem w 2010. Postanowiłem go zaaranżować w ten sposób, żeby brzmiał bardziej hiphopowo, ale zostawiłem fragmenty oryginału w pewnych miejscach; dzięki temu słychać kontrast pomiędzy oryginałem a tym co ja z nim zrobiłem.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Street robbers (instrumental)
Teraz coś bardziej radosnego. Zabrałem się do tego utworu w 2010. Oryginał to Otis Redding - Chain Gang. Mnie ten beacik kojarzy się z miejską mafią chipsowych nastolatków, którzy uciekają przed policją po 22:00, bo nie chcą być spisani i odwiezieni do domów. Gdyby spożywali alkohol... Boże kochany... młodzieńczy miejski styl nasmarowałby im papiery do końca życia i tylko prawdziwi ZOMOwcy by wiedzieli kto z kim trzyma przez te lata kiedy zawierało się przyjaźnie na całe życie...
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Rodney Yates (Souler remix)
Przerobiłem ten utwór (David Holmes - Rodney Yates) w 2010 roku. Przeróbka nie jest wcale skomplikowana. Podłożyłem tylko perkusję - tyle. Po prostu czegoś mi brakowało w tym utworze i musiałem dodać dobry bęben. Ostatecznie to nawet dodałem do niego efekty stereo, ale grunt, że chyba trochę lepiej się słucha kiedy jest właśnie taka perkusja.  
OdtwórzDodaj
Donnie-Darko_Michael-Holmes_Illustrations-Editor-732×1024
Souler – Middlesex (instrumental)
Jejku, jak kiedyś mi się podobał ten film... Jakby inaczej, film pt. Donnie Darko, świetny film i świetny z niego Soundtrack. W 2010 z moim zamiłowaniem do Hip-Hopowych rytmów postanowiłem dodać porządny rytmiczny bęben i stworzyć warunki do pisania tekstu. Niestety nie udało mi się pod to nic nagrać ani napisać, ale brzmienie zostało pod postacią tego podkładu. Kto wie, może kiedyś...
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – O co chodzi w moim rapie (RJD2 instrumental)
Jak ja uwielbiam twórczość producenta RJD2... Nie ja jeden. Mają w sobie coś wyjątkowego, coś takiego, że teksty same się piszą. Wielu raperów nagrywała na jego podkładach. No i ja spróbowałem. Był to grudzień 2012.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Funk'n Attack instrumental beat (my first keys enjoy)
Moje 18 urodziny, rok 2011... Kiedy reszta moich rówieśników pożytkowała urodzinowe darowizny na prawo jazdy, jam Souler udał się do sklepu muzycznego i zakupił sobie kontroler - klawisze. To był jeden z lepszych wyborów w moim życiu, tak czułem wychodząc ze sklepu. Po powrocie do domu była szybka konfiguracja i robiłem w domu jeden wielki Funk'n Attack!
OdtwórzDodaj
9D7A7745
Souler – BHP Rapu (feat. gitary: Filip Maciołek, instrumental)
Podkład który jest moim duetem wraz z Filipem Maciołkiem, który zajął się gitarą. Miał ten utwór trafić na "Twardą Psychologię", ale tak się wszystko potoczyło, że był pomysł, był tekst, ale inne projekty pochłonęły zamysł albumu.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Prostak (feat. gitary: Filip Maciołek)
4 utwór z mojego albumu pt. Twarda Psychologia. Podkład stworzony razem z Filipem Maciołkiem, który grał na nie jednej wtem gitarze...
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Magia
7 utwór z Twardej Psychologii. Podkładzik samplowany. Po pewnym wypadku nie mogłem wyraźnie rapować, ale o dziwo w tym utworze nie wyszło mi to najgorzej. ...Nie lewituję, nie wyginam łyżeczek. Moją siłą jest przecież tych kilka ścieżek... 
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Prawko
8 track z Twardej Psychologii. Do stworzenia tego utworu zainspirowały mnie jazdy na prawo jazdy gdzie do każdej byłem przygotowany z odpowiednim zestawem płyt CD, co było niezbędną rzeczą podczas tego kursu. Pozdrawiam Pana Adama... -Migacz, jak to płynie, mam do tego dryga. -Kierunkowskaz! -No przecież mówię, że migacz.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Zaczepka (feat. bass: Michał Maciołek)
10 utwór z płyty Twarda Psychologia. Na basie grał jakby inaczej - Michał Maciołek. Ja pododawałem kilka dobrych sampli, zarapowałem i tak o - Zaczepka. Dlaczego Zaczepka? Do powstania tego utworu zainspirowały mnie imprezy w "Dziupli" u świętej pamięci Władka*. Co ciekawe - zdarzało się, że czasem ja jako największy imprezowicz z ekipy szedłem na imprezę sam, mając nadzieję, że spotkam kogoś znajomego. Nie zawsze tak było. Co wtedy się robiło? Zaczepkę
OdtwórzDodaj
Kopiuj (1) IMG_0558
Souler & Filip Maciołek – Priorytetowe i nadrzędne (instrumental)
Kolejny utwór który miał się znaleźć na Twardej Psychologii jednak się nie doczekał nagrania. Uznałem, że nie mam ochoty zbytnio śpiewać o kobietach na pierwszym albumie. Postanowiłem go pominąć, chociaż podkład jest bardzo ciekawy, Filip pomógł.
OdtwórzDodaj
9D7A7709_1
Improvisation of best friends – "Wakacje i słowo"
Rok 2017 - rok przed wydaniem Twardej Psychologii. Bardzo często imprezowaliśmy, tańcowaliśmy, robiliśmy karaoke, graliśmy na XBoxie... Przy naszym cotygodniowym spotkaniu dobrych znajomych przy piwku postanowiliśmy podjąć się inicjatywy nagrania wspólnego utworu. Skład był taki: Mateusz Rusek, Mateusz Parzych, Bartosz Gajzler, Borys Klepacki, Zimny Leszek.
OdtwórzDodaj
Donnie-Darko-1024×699
Souler – Subtitle (instrumental)
Jest to jeden z moich podkładzików, który zrobiłem podczas jednego z moich pobytów w szpitalu. Kojarzy mi się bardzo z tym samplowanym podkładem "Middlesex". No i co? Można zrobić coś ciekawego bez samplowania? Hmmm?
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Nie będę (MC forum battle vs. Nobody W.)
Dawno, dawno temu, w 2011, kiedy Facebook dopiero wchodził istniały takie rzeczy jak fora internetowe. Korzystałem z takiego jednego forum dla raperów i producentów. Była tam taka zabawa, która polegała na tym, że śmiałkowie wymyślali sobie tematy oraz wybierali sobie podkłady, następnie się pojedynkowali.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Napad (electronic version)
To jest dziwna sprawa. Kiedy w 2010 roku założyliśmy zespół postanowiłem zaaranżować utwór "Napad". Tematyka tekstu odwołuje się do naszego zespołu. Żeby przećwiczyć i stworzyć instrumental w zespole zrobiłem też podkład na komputerze, nagrałem wokal, przygotowałem dźwięki, które następnie był odegrany na gitarach. Takim oto sposobem Siła Odśrodkowa miała też utwór "Napad".
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – 8WD
To nasz pierwszy wspólny utwór jaki nagraliśmy z Barnabą nagrany gdzieś w kwietniu 2011. 8WD to taka rozkminka, że rapujemy z napędem na 8 wersów. No i faktycznie zmieniamy się co te 8 wersów. Jak na nasz pierwszy utwór to byłem całkiem zadowolony. Później działaliśmy dalej i wychodziło nam coraz lepiej.
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Nie pytaj mnie o bragga
Pod koniec 2011 roku, w grudniu nagraliśmy kolejny nasz utwór. Inicjatorem "Nie pytaj mnie o bragga" był Barnaba. Jeśli chodzi o gatunek bragga to on jest w tym specem. Poleciał elegancko. Ja przynajmniej zrobiłem dobry, klimatyczny podkładzik pod ten temat. Utwór ten można też znaleźć na YouTube.
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Co u ciebie? / Nie pytaj mnie o bragga 2 (YT’s beats)
Ten utwór nagraliśmy z Barnabą kiedy przyjechałem na urlop z Londynu w 2013 roku. Od razu zaczęła firma dialogu, czyli to co nam od dawna chodziło po główkach - żeby nagrać album pt. "Dialog". Niestety nie doszło to do skutku. Barnaba zajął się rodziną i pracą i tyle z kariery rapera. Chyba, że nie pytaj mnie o bragga 3...
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Towar
Z Barnabą zawsze było tak, że jak zaczynaliśmy tak nigdy nie wiedzieliśmy jak skończyć. Barnaba wiecznie na spontanie, tylko ja chciałem podejść z jakimś planem, merytorycznie. Dlatego wdrążałem przeróżne (może i nie śmieszne pomysły), żeby wprowadzić jakieś populistyczne motywy. W tym kawałku np. mam żonę, którą bardzo mocno kocham na swój sposób. Ostatecznie udało się obchnąć...
OdtwórzDodaj
Zrzut ekranu z 2021-01-27 06-05-56
Souler – Co za czasy
"Co za czasy..." to tekst, który od dawna mnie cechuje. Powtarzam go na okrągło. Wychowanie seksualne w szkołach? Co za czasy... itd. W 2011 postanowiłem nagrać w końcu taki utwór. Ciekawostką jest to, że całość wykonałem za pomocą darmowych, Linuxowych narzędzi do tworzenia muzyki. Pianinko nie jest samplem, sam żem to zogroł. Chopinem nie jestem, ale jak na początki to zagrałem całkiem równo. Teraz bym tak już nie zagrał... Co za czasy...
OdtwórzDodaj
9
Souler – Zdrowy rozsądek (YT instrumental)
Ten utwór nagrałem specjalnie by zachęcić moich słuchaczy by wzięli udział w Wyborach samorządowych w roku 2014, tak wiecie, ze zdrowego rozsądku... Podkład ściągnięty z YouTuba.
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Zdążyć przed świtem (instrumental)
Tego utworu z Barnabą nie zdążyliśmy nagrać. Ostatni raz był przez nas wykonywany na Koncercie w CHDK na sali kinowej podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tych 9 latach odkopałem tekst i postanowiłem go zrobić na najnowszym albumie "Nieposkromione Namiętności" w trochę innym znaczeniu i w trochę innej formie, na innym podkładzie. Tak samo się nazywa jak ten, a po starej wizji pozostał tylko podkład.
OdtwórzDodaj
roza-dla-pieknej-pani
Souler – Poeci (instrumental)
Moim zdaniem bardzo dobry bit. Wyzwala we mnie głębokie emocje. Niestety nazwa oryginału również przepadła, więc ciężko mi powiedzieć jaki utwór jest pierwowzorem. Pewnego razu przed spontanicznym koncertem we Wrocławiu, w sklepie winylowym udało mi się zaprezentować go Dj'owi Creonowi. Nawet mu się spodobał, choć skrytykował końcówkę. Ja już sam nie wiem, oceń sam.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Śpiewka Schizofreników (prod. One Tune, feat. skrecz: Dj MarYO!)
Utwór z płyty "Twarda Psychologia" z 2018 roku. Utwór opowiada o mojej chorobie jaką jest schizofrenia. Jest to dosyć przełomowy utwór, ponieważ został on nagrany po dłuższej przerwie od rapu. Podkład został znaleziony w internecie, a skrecze zrobił zaprzyjaźniony Dj MarYo!
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Instrumental 2
Instrumental, który został załączony do albumu "Twarda Psychologia". W koncepcji całego albumu daje on nieco wytchnienia od utworów pełnych treści werbalnych. Jest on też jednym z pierwszych utworów, które były tworzone przeze mnie nutka po nutce w nowym programie do tworzenia muzyki.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Old True (instrumental)
Mam spory sentyment do tego utworu. Wydaje mi się bardzo głęboki i emocjonalny. Niesamplowany. Chociaż próbowałem to nigdy nie mogłem do niego nic do niego ułożyć. Z tego co pamiętam pisząc tekst do utworu Siły Odśrodkowej "Życie to bezsenność" robiłem właśnie pod ten podkład co później było przełożone na muzykę zespołu. Wracając do muzyki - na refrenie, kiedy wchodzą organy dosłownie ścina mnie z nóg. Jeden z moich najbardziej udanych podkładów.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Duch w klubach (RJD2 instrumental)
Mój rap nagrany na podkładzie RJD2. Większość miejsc i zdarzeń jest oparte na faktach. Utwór nagrany w czasach gdzie w rodzimej Chodzieży funkcjonowały takie puby jak "Złote myśli" czy "Dziupla".
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Uciekaj
Współczesna adaptacja "Zbrodni i kary" na moim autorskim podkładzie. Moje wczesne początki.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – W klatce
Utwór ten jest ziszczeniem wszystkich zalet posiadania laptopa. Podkład ten zrobiłem podczas drogi do Inowrocławia do koleżanki w 2010 roku. Tekst został napisany później. Wiele osób uważa, że jest to jeden z moich najlepszych utworów. Został wydany na płycie "Twarda Psychologia" w 2018 roku.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
A loser in advance (instrumental)
Ten utwór to taki balans między szaloną muzyką elektroniczną a Hip Hopowym bębnem. Refren to porażka - nie tyle, że mi się nie podoba, ale czuć w nim dozę rozpaczy po przegranej.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Marność
Tekst do tego utworu powstał kiedy byłem w Londynie w 2013 roku. Opowiada o moich głębokich przeżyciach zderzonych właśnie z tym ogromnym miastem i niewielkim pokojem wynajmowanym w dzielnicy Leyton. Podkład stworzyłem już po powrocie do Polski w 2014 roku. Został wydany na albumie w roku 2018.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Co ludzkie
Utwór kończący "Twardą Psychologię". Opowiada o pewnych cechach, które z utworze otrzymują miano ludzkich - takie jak nierozumienie u bliskich ponadprzeciętnych oczekiwań lub odpieranie ataku dopiero w ostateczności. Tekst może jest dziwacznie poplątany, ale jest tak ponieważ jest on moją szklaną, alchemiczną walutą, którą się wkupuję się w łaski słuchacza.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Jerking by demons (instrumental)
Podkład już został zaklepany przez Jumpermana do piosenki "Pechowy piątek" o historii ostatnich? Templariuszy.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Nursing House (instrumental)
Ukryty za outrem utwór z albumu "Twarda Psychologia". Jeden z pierwszych utworów gdzie faktycznie podszedłem technicznie do sprawy. Mojej dziewczynie kojarzył się on z "Domem Starców", stąd taka nazwa utworu.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Intro (instrumental, dirty version)
Siła Odśrodkowa - zespół z lat 2010/2012, który stanowili Łukasz Nowak(perkusista), Krystian Dziubiński(gitarzysta), Michał Maciołek(bass) i Borys Souler Klepacki (wokal). Jest to Intro do niedoszłego albumu, który miał nosić nazwę "Bajeczki dla dorosłych". Wszyscy się rozjechali po świecie a po zespole pozostało kilka "brudnych" nagrań z naszych prób.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Bajeczki dla dorosłych (instrumental, dirty version)
Tytułowy utwór z niedoszłego albumu "Bajeczki dla dorosłych". Utwór nigdy nie ujrzał światła dziennego a to audio zostało zarejestrowane na jednej z naszych prób i stanowi "brudną" wersję dla "pamięci".
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Droga doświadczeń (instrumental, dirty version)
Utwór Siły Odśrodkowej mojego pomysłu i aranżu. Dzięki i sekcja skrzypiec oraz basu również mojego autorstwa. Perkusja w wykonaniu Łukasza Nowaka. Utwór był tylko wykonywany na koncertach w wersji pełnowymiarowej z gitarami z resztą chłopaków z zespołu. Tekst utworu opowiadał o upadku młodego mężczyzny po rozstaniu z ukochaną dziewczyną.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Życie to bezsenność (half–professional version)
Jest to jedyny utwór, który udało nam się "jakoś" i "w miarę" profesjonalnie nagrać. Mieliśmy do dyspozycji tylko jeden mikrofon pojemnościowy i właśnie jego użyliśmy, żeby nagrać ten utwór. Każda ścieżka została nagrana osobno co wyszło tu na plus. Wokal został nagrany po 2,5 roku kiedy już wszyscy się rozjechali po Europie a ja zostałem sam.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Egzekucja (instrumental, dirty version)
Bardzo głęboka muzyka w wykonaniu chłopaków z zespołu. Tekst przedstawiał obraz osoby prowadzonej na egzekucję, która resumowała wszystkie swoje wspomnienia i głębokie przeżycia. W końcówce utworu okazuje się, że w gruncie rzeczy całą egzekucją podmiotu lirycznego była jego metamorfoza.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Modlitwa o oczyszczenie (instrumental, dirty version)
Nasz najpiękniejszy utwór. Na koncertach wszyscy wspólnie się modliliśmy wypowiadając słowa refrenu: "Daj nam rzeczy proste na które nas stać, by postępować mądrze przezwyciężając strach. Usłysz to wołanie by z prośbą się spełniło - proszę Panie, proszę daj nam miłość!"
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Civilization Dream
Utwór pokazuje jak muzyka może się zmienić nie tyle co nie do poznania, ale może się zmienić do poznania.
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Dead Silence (instrumental)
Kolejny utwór z filmowym motywem z "Martwej ciszy". Kiedyś miałem do tego tekst o końcu świata, który ostatecznie został wyniesiony do Siły Odśrodkowej i pozmieniany kilka razy. Moje wczesne początki z muzyką i samplowaniem.
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Movie theme 1
Podkład stworzony podczas pobytu w szpitalu. Idealnie by się nadawał na motyw muzyczny do jakiegoś filmu katastroficznego lub Matrixa 4,5...
OdtwórzDodaj
IMG_8662
Souler – Movie theme 2
Kolejna część szpitalnego motywu do nieistniejącego jeszcze filmu. Pamiętam, że nawet wysłałem te kawałki do Warner Bros, ale w odpowiedzi dodali mnie tylko do znajomych.
OdtwórzDodaj
IMG_0334
Souler solo 1
Pewnego razu po skończonym klasycznym podkładzie Hip Hopowym coś mnie tknęło. Wziąłem gitarę, podłączyłem klawisze... Kto by pomyślał, że Souler jest w stanie robić nie dość, że muzykę już coraz mniej przypominającą Hip Hop, nie dość, że bez słów, ale tak różnorodną i ciekawą. Nie wiem jak to ocenicie, ale ja wyjątkowo jestem zadowolony z tego motywu muzycznego.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Intro (feat. Laura Mandelt) (some Eng.) (nieoficjalna, skrócona wersja)
Introduction do albumu "Nieposkromione Namiętności" z końcówki 2020 roku. Jest to krótko zawarta długa historia. Tak wyglądały moje wzloty i upadki, albo raczej zawroty i u matki. Jest to wersja skrócona. Wersja oryginalna na płycie trwa ok. 13min. Gościnnie wystąpiła bardzo utalentowana dziewczyna Laura Mandelt.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Zdążyć przed świtem (feat. Laura Mandelt)
Kolejny utwór z płyty "Nieposkromione Namiętności", również z udziałem wokalistki Laury Mandelt. Jest to kontynuacja utworu "Zdążyć przed świtem" z zespołu TRIP, jednak po niespełna 10 latach nabrał innego charakteru, innych barw. Słońce o świcie zaczęło świecić już dla mnie inaczej.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Kroczy jazz (feat. skrecz: Dj MarYO!)
"Nieposkromione Namiętności" - Track 3. Pierwsze wersje tego utworu powstawały na przełomie 2014/2015 roku, ale wtedy nie byłem aż tak utalentowany muzycznie i wychodził z tego kicz. Wróciłem do niego znów. Bardziej rozbudowana melodia, szaleństwo na werblu oraz "naczupirzenie" skreczem Dj MarYo! sprawia, że nawet idzie tego słuchać.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Standard (prod. TELLINGBEATZZ)
Na albumie "Nieposkromione Namiętności" ten track jest flagowcem. Wiążę z nim duże nadzieje, że za X lat może nie dzieci, ale przynajmniej nastolatki będą się śmiały z tego tekstu nucąc go sobie pod nosem. Być może niebawem powstanie do niego teledysk.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Jam session 161220181930 98 BPM Łapy w górę
Czy można tworzyć bez komputera? Może nie całkiem, ale ten utwór powstał z minimalnym jego użyciem. Instrumentami były: perka z Akai XR20, basik oraz efekty wokalne z TC Helicon VoiceLive Touch 2 oraz syntezator z tabletu z programem Cuastic. One wszystkie były podłączone do miksera, a komputer zgrywał tylko ścieżkę stereo. To Jam Session.
OdtwórzDodaj
9D7A7600
Souler – Jam session 141220181600 90 BPM Caustic Dubstep
Kolejne spontaniczne Jam session, tym razem dlatego, że powstał on spontanicznie podczas gdy jechałem pociągiem. Stworzony został w całości na tablecie w programie do tworzenia muzyki na Androidzie zwanym Cuastic. Pewnie kolejne moje Jam session będzie stworzone na kalkulatorze oraz otwieraczu do piwa połączonymi między sobą frytkami z ketchupem.
OdtwórzDodaj
IMG_0309
Souler & Jumperman – Cięta Riposta
Pewnego razu organizowałem koncert u nas w Chodzieży. Ziomek Siehol podrzucił mi reprezentanta Piły - Jumpermana. Z racji późnego zakończenia przenocowałem go u siebie w domu. Gdy się już wyspaliśmy, wypiliśmy kawę, korzystając z okazji postanowiliśmy coś wspólnie stworzyć. Stworzyłem na szybciucha samplowany podkładzik nie słuchając nawet oryginału do końca. Napisałem również tekst. Że sample zostały pocięte powstała "Cięta Riposta". Utwór ten doczeka reedycji.
OdtwórzDodaj
Souler – Moralniak (instrumental)
Może ten utwór nie zachwyca jakoś w specjalny sposób, ale posiada on jedną specjalną cechę dzięki której znalazł się na tej playliście. Każdy instrument, każdy dźwięk był przeze mnie generowany od podstaw. Powstał do niego również tekst opowiadający o lanej trunkami imprezie oraz o dniu kolejnym, gdzie główny bohater zastanawia się co się właściwie stało tego wieczoru. Dlatego właśnie się nazywa "Moralniak". Kolejny kawałek, który bardziej zachwyca bez tekstu (moim zadaniem).
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Hip Hop (Eng.)
I am not a polyglot master, but I really like the English language. Sometimes when I rhyme random syllables, it happens that this word occurs in the English language. This is how this song was made.
OdtwórzDodaj
IMG_0334
Souler solo 2
Zafascynowany moim pierwszym solo chciałem stworzyć solo 2 na podobnej zasadzie. Chciałem by była to ciekawa muzyka z ciągłymi zmianami, z motywami, które harmonijnie idealnie ze sobą współgrają, która się nie nudzi i trzyma słuchacza w odpowiednim klimacie do samego końca. Nie wiem czy wykonałem dobrze to zadanie, by zrobić to lepiej niż za pierwszym razem, ale przynajmniej się starałem. Wyszło inaczej, ale sam oceń czy Solo 2 jest dobre.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Ciemne moce
Utwór z płytki "Nieposkromione Namiętności. Myślę, że z racji klimatu i dźwięku można nadać mu kategorię psycho-rapowego. Jeżeli człowieka coś mocno boli to krzyczy, płacze lub marudzi. Kiedy mnie coś boli wchodzę w mrok, żeby energia znalazła swoje ujście. Gdy czas sielanki się kończy i nadchodzi pustka to potrzebuję mocnego bodźca. "Miłość to ból, moje ciemne moce!", gdy "jeżeli się już podejmuje to do końca staje murem".
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Relacje (prod. TELLINGBEATZZ)
Esencja "Nieposkromionych Namiętności". Utwór odnoszący się do relacji z pewną dziewczyną z którą chodziłem kilka lat temu. Na dzień dzisiejszy ma zablokowany mój nr. żebym przypadkiem nie dzwonił kiedy w pobliżu jest jej obecny chłopak, ale za to utrzymujemy kontakt mailowy. Z mniejszą lub większą częstotliwością wymieniamy między sobą zdania. Mam do niej ogromny sentyment.
OdtwórzDodaj
wypalona-róża
Souler – Pamiętnik
Może to mało romantyczne, ale to jest moja dziwna miłość do muzyki. Wiele lat temu rozpocząłem swoją przygodę z systemami Linuxowymi. Korzystałem z ich dobrodziejstw nawet gdy u swojego boku miałem super Macbooka. Ogromną satysfakcję mi sprawiło zrobienie tego podkładu na tym "trudniejszym" systemie. Że to jest pierwszy utwór, który właśnie na nim zrobiłem nazwałem go "Pamiętnik", a jego melodia do dzisiaj jest dla mnie kojąca.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Zanim zasnę (prod. TELLINGBEATZZ)
Utwór ten posiada długą historię. Jest to pierwszy mój utwór, który mówi o czymś konkretnym, ważnym i świadomym. Wszystkie poprzednie były głupie i do dupy, bezsensu. To tak jakby cała moja muzyczna przeszłość zaczynała się właśnie od niego. Utwór ten wykonywałem na moim pierwszym koncercie, w Pile u boku rapera Rafiego. Było to dla mnie ważne by wykonać go dla rodziny i akurat była tam moja mama i siostra. Moje dziewczyny wtedy się bardzo wzruszyły.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Outro (Eng.) (nieoficjalna skrócona wersja)
The last song on the album. In the first verse I show my concert day. In the second part, I describe how I imagine rap. In the original version, it lasts about fifteen minutes and there is also a movie theme and a dubstep, funky and delicate psychorap theme.
OdtwórzDodaj
Nieposkromione Namiętności (okładka – przód wersja limitowana)
Souler – Standard (prod. Souler)
To jest track niespodzianka. Utwór Standard, ale już nie na podkładzie TELLINGBEATZZ, ale tym razem na moim autorskim. W tym przypadku nabiera innego brzmienia i charakteru. Uważam, że dobrze wykonałem tę robotę i jest tak samo wartościowy jak wersja oryginalna.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBeats – Olanzapina
4soulBEATS jest stosunkowo nowym tworem. Pierwszy raz z Jerzym spotkaliśmy się w okolicach 10/15 sierpnia, nie pamiętam dokładnie. Po dwóch udanych pierwszych próbach zauważyliśmy, że się uzupełniamy i postanowiliśmy założyć zespół. "Bity dla duszy" wydawało się całkiem fajną nazwą, a nazwanie naszych pierwszych wspólnych utworów nazwami leków psychotropowych było zajebiście odchylone z uwagi na wspólnie szpitalną przeszłość.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBeats – Quetiapinum
"(łac. Quetiapinum) jest lekiem przeciwpsychotycznym. Jest antagonistą receptorów dopaminy i serotoniny, znajdujących się w mózgu, z którymi łączy się i je dezaktywuje." Tak czy inaczej by się utwór nazywał ten jest wyjątkowo kozacki. Jerzy (inaczej Angry Jerry) za pomocą swojego syntezatora stworzył prawdziwe dzieło sztuki. Z jednej strony lekka i przyjemna zwrotka, z drugiej refren z pierdolnięciem. Wydaje mi się, że ja też wiedziałem w którym momencie z jaką perkusją aktualnie mam uderzyć.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBeats – Walk on a rope
Ten należy do naszych nowszych beatów, już trochę innej generacji melodyjnej oraz jakości brzmienia. Początkowo miał on być podkładem o historii Templariuszy autorstwa Jumpermana, ale wybrał jednak jeden z moich starych beatów psychorapowych, który bardziej mu odpowiadał. Utwór ten jednak ma już swoją wersję z moim wokalem, postanowiłem sam go wykorzystać. Powinien w kompletnej wersji znaleźć się na powstającym aktualnie albumie.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBEATS – Keep the bass
Utwór "Keep the bass" emanuje swoją energią. Wspólnymi siłami przyczyniliśmy się do powstania tego brzmienia gdzie synteza wypiera akustyczny bas i prowadzi swoim tempem na skraj muzyki tanecznej, bitu hip hopowego czy muzyki do dobrego filmu między pościgiem a bohaterskim gangsterem. "Keep the bass" czeka w kolejce na rozprawę...
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBEATS – Korzenie
Żeby zaspokoić Waszą ciekawość "jak to nam wychodzi" postanowiłem uchylić okno i wypuścić na świat jeden nasz utwór autorstwa naszej trójki (Angry Jerry, Jumperman i Souler). Jest to utwór, który ma Wam pokazać, że 4soulBEATS jest coś warte. To nie jest nasz jedyny utwór - jesteśmy kilka tracków do przodu i bardzo aktywnie, sumiennie i zdyscyplinowanie przyczyniamy się do kształtowania krążka. Masz pomysł na jego nazwę? Napisz!
OdtwórzDodaj

Dodaj komentarz