Tracki

DODAJ WSZYSTKIE
Souler – Prostak (feat. gitary: Filip Maciołek)Souler – MagiaSouler – PrawkoSouler – Zaczepka (feat. bass: Michał Maciołek)Improvisation of best friends – "Wakacje i słowo"Souler – Napad (electronic version)TRIP – 8WDTRIP – Nie pytaj mnie o braggaTRIP – Co u ciebie? / Nie pytaj mnie o bragga 2 (YT’s beats)TRIP – TowarSouler – Zdrowy rozsądek (YT instrumental)Souler – Śpiewka Schizofreników (prod. One Tune, feat. skrecz: Dj MarYO!)Souler – UciekajSouler – W klatceSouler – MarnośćSouler – Co ludzkieSiła Odśrodkowa – Życie to bezsenność (half–professional version)Souler – Intro (feat. Laura Mandelt) (some Eng.) (nieoficjalna, skrócona wersja)Souler – Zdążyć przed świtem (feat. Laura Mandelt)Souler – Kroczy jazz (feat. skrecz: Dj MarYO!)Souler – Standard (prod. TELLINGBEATZZ)Souler & Jumperman – Cięta RipostaSouler – Hip Hop (Eng.)Souler – Ciemne moceSouler – Relacje (prod. TELLINGBEATZZ)Souler – Zanim zasnę (prod. TELLINGBEATZZ)Souler – Outro (Eng.) (nieoficjalna skrócona wersja)Souler – Standard (prod. Souler)4soulBEATS – Korzenie
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Prostak (feat. gitary: Filip Maciołek)
4 utwór z mojego albumu pt. Twarda Psychologia. Podkład stworzony razem z Filipem Maciołkiem, który grał na nie jednej wtem gitarze...
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Magia
7 utwór z Twardej Psychologii. Podkładzik samplowany. Po pewnym wypadku nie mogłem wyraźnie rapować, ale o dziwo w tym utworze nie wyszło mi to najgorzej. ...Nie lewituję, nie wyginam łyżeczek. Moją siłą jest przecież tych kilka ścieżek... 
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Prawko
8 track z Twardej Psychologii. Do stworzenia tego utworu zainspirowały mnie jazdy na prawo jazdy gdzie do każdej byłem przygotowany z odpowiednim zestawem płyt CD, co było niezbędną rzeczą podczas tego kursu. Pozdrawiam Pana Adama... -Migacz, jak to płynie, mam do tego dryga. -Kierunkowskaz! -No przecież mówię, że migacz.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Zaczepka (feat. bass: Michał Maciołek)
10 utwór z płyty Twarda Psychologia. Na basie grał jakby inaczej - Michał Maciołek. Ja pododawałem kilka dobrych sampli, zarapowałem i tak o - Zaczepka. Dlaczego Zaczepka? Do powstania tego utworu zainspirowały mnie imprezy w "Dziupli" u świętej pamięci Władka*. Co ciekawe - zdarzało się, że czasem ja jako największy imprezowicz z ekipy szedłem na imprezę sam, mając nadzieję, że spotkam kogoś znajomego. Nie zawsze tak było. Co wtedy się robiło? Zaczepkę
OdtwórzDodaj
9D7A7709_1
Improvisation of best friends – "Wakacje i słowo"
Rok 2017 - rok przed wydaniem Twardej Psychologii. Bardzo często imprezowaliśmy, tańcowaliśmy, robiliśmy karaoke, graliśmy na XBoxie... Przy naszym cotygodniowym spotkaniu dobrych znajomych przy piwku postanowiliśmy podjąć się inicjatywy nagrania wspólnego utworu. Skład był taki: Mateusz Rusek, Mateusz Parzych, Bartosz Gajzler, Borys Klepacki, Zimny Leszek.
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Napad (electronic version)
To jest dziwna sprawa. Kiedy w 2010 roku założyliśmy zespół postanowiłem zaaranżować utwór "Napad". Tematyka tekstu odwołuje się do naszego zespołu. Żeby przećwiczyć i stworzyć instrumental w zespole zrobiłem też podkład na komputerze, nagrałem wokal, przygotowałem dźwięki, które następnie był odegrany na gitarach. Takim oto sposobem Siła Odśrodkowa miała też utwór "Napad".
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – 8WD
To nasz pierwszy wspólny utwór jaki nagraliśmy z Barnabą nagrany gdzieś w kwietniu 2011. 8WD to taka rozkminka, że rapujemy z napędem na 8 wersów. No i faktycznie zmieniamy się co te 8 wersów. Jak na nasz pierwszy utwór to byłem całkiem zadowolony. Później działaliśmy dalej i wychodziło nam coraz lepiej.
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Nie pytaj mnie o bragga
Pod koniec 2011 roku, w grudniu nagraliśmy kolejny nasz utwór. Inicjatorem "Nie pytaj mnie o bragga" był Barnaba. Jeśli chodzi o gatunek bragga to on jest w tym specem. Poleciał elegancko. Ja przynajmniej zrobiłem dobry, klimatyczny podkładzik pod ten temat. Utwór ten można też znaleźć na YouTube.
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Co u ciebie? / Nie pytaj mnie o bragga 2 (YT’s beats)
Ten utwór nagraliśmy z Barnabą kiedy przyjechałem na urlop z Londynu w 2013 roku. Od razu zaczęła firma dialogu, czyli to co nam od dawna chodziło po główkach - żeby nagrać album pt. "Dialog". Niestety nie doszło to do skutku. Barnaba zajął się rodziną i pracą i tyle z kariery rapera. Chyba, że nie pytaj mnie o bragga 3...
OdtwórzDodaj
TRIP
TRIP – Towar
Z Barnabą zawsze było tak, że jak zaczynaliśmy tak nigdy nie wiedzieliśmy jak skończyć. Barnaba wiecznie na spontanie, tylko ja chciałem podejść z jakimś planem, merytorycznie. Dlatego wdrążałem przeróżne (może i nie śmieszne pomysły), żeby wprowadzić jakieś populistyczne motywy. W tym kawałku np. mam żonę, którą bardzo mocno kocham na swój sposób. Ostatecznie udało się obchnąć...
OdtwórzDodaj
9
Souler – Zdrowy rozsądek (YT instrumental)
Ten utwór nagrałem specjalnie by zachęcić moich słuchaczy by wzięli udział w Wyborach samorządowych w roku 2014, tak wiecie, ze zdrowego rozsądku... Podkład ściągnięty z YouTuba.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Śpiewka Schizofreników (prod. One Tune, feat. skrecz: Dj MarYO!)
Utwór z płyty "Twarda Psychologia" z 2018 roku. Utwór opowiada o mojej chorobie jaką jest schizofrenia. Jest to dosyć przełomowy utwór, ponieważ został on nagrany po dłuższej przerwie od rapu. Podkład został znaleziony w internecie, a skrecze zrobił zaprzyjaźniony Dj MarYo!
OdtwórzDodaj
Z serii dawno i nieprawda
Souler – Uciekaj
Współczesna adaptacja "Zbrodni i kary" na moim autorskim podkładzie. Moje wczesne początki.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – W klatce
Utwór ten jest ziszczeniem wszystkich zalet posiadania laptopa. Podkład ten zrobiłem podczas drogi do Inowrocławia do koleżanki w 2010 roku. Tekst został napisany później. Wiele osób uważa, że jest to jeden z moich najlepszych utworów. Został wydany na płycie "Twarda Psychologia" w 2018 roku.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Marność
Tekst do tego utworu powstał kiedy byłem w Londynie w 2013 roku. Opowiada o moich głębokich przeżyciach zderzonych właśnie z tym ogromnym miastem i niewielkim pokojem wynajmowanym w dzielnicy Leyton. Podkład stworzyłem już po powrocie do Polski w 2014 roku. Został wydany na albumie w roku 2018.
OdtwórzDodaj
okładka-Twarda-Psychologia-mini2
Souler – Co ludzkie
Utwór kończący "Twardą Psychologię". Opowiada o pewnych cechach, które z utworze otrzymują miano ludzkich - takie jak nierozumienie u bliskich ponadprzeciętnych oczekiwań lub odpieranie ataku dopiero w ostateczności. Tekst może jest dziwacznie poplątany, ale jest tak ponieważ jest on moją szklaną, alchemiczną walutą, którą się wkupuję się w łaski słuchacza.
OdtwórzDodaj
siła
Siła Odśrodkowa – Życie to bezsenność (half–professional version)
Jest to jedyny utwór, który udało nam się "jakoś" i "w miarę" profesjonalnie nagrać. Mieliśmy do dyspozycji tylko jeden mikrofon pojemnościowy i właśnie jego użyliśmy, żeby nagrać ten utwór. Każda ścieżka została nagrana osobno co wyszło tu na plus. Wokal został nagrany po 2,5 roku kiedy już wszyscy się rozjechali po Europie a ja zostałem sam.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Intro (feat. Laura Mandelt) (some Eng.) (nieoficjalna, skrócona wersja)
Introduction do albumu "Nieposkromione Namiętności" z końcówki 2020 roku. Jest to krótko zawarta długa historia. Tak wyglądały moje wzloty i upadki, albo raczej zawroty i u matki. Jest to wersja skrócona. Wersja oryginalna na płycie trwa ok. 13min. Gościnnie wystąpiła bardzo utalentowana dziewczyna Laura Mandelt.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Zdążyć przed świtem (feat. Laura Mandelt)
Kolejny utwór z płyty "Nieposkromione Namiętności", również z udziałem wokalistki Laury Mandelt. Jest to kontynuacja utworu "Zdążyć przed świtem" z zespołu TRIP, jednak po niespełna 10 latach nabrał innego charakteru, innych barw. Słońce o świcie zaczęło świecić już dla mnie inaczej.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Kroczy jazz (feat. skrecz: Dj MarYO!)
"Nieposkromione Namiętności" - Track 3. Pierwsze wersje tego utworu powstawały na przełomie 2014/2015 roku, ale wtedy nie byłem aż tak utalentowany muzycznie i wychodził z tego kicz. Wróciłem do niego znów. Bardziej rozbudowana melodia, szaleństwo na werblu oraz "naczupirzenie" skreczem Dj MarYo! sprawia, że nawet idzie tego słuchać.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Standard (prod. TELLINGBEATZZ)
Na albumie "Nieposkromione Namiętności" ten track jest flagowcem. Wiążę z nim duże nadzieje, że za X lat może nie dzieci, ale przynajmniej nastolatki będą się śmiały z tego tekstu nucąc go sobie pod nosem. Być może niebawem powstanie do niego teledysk.
OdtwórzDodaj
IMG_0309
Souler & Jumperman – Cięta Riposta
Pewnego razu organizowałem koncert u nas w Chodzieży. Ziomek Siehol podrzucił mi reprezentanta Piły - Jumpermana. Z racji późnego zakończenia przenocowałem go u siebie w domu. Gdy się już wyspaliśmy, wypiliśmy kawę, korzystając z okazji postanowiliśmy coś wspólnie stworzyć. Stworzyłem na szybciucha samplowany podkładzik nie słuchając nawet oryginału do końca. Napisałem również tekst. Że sample zostały pocięte powstała "Cięta Riposta". Utwór ten doczeka reedycji.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Hip Hop (Eng.)
I am not a polyglot master, but I really like the English language. Sometimes when I rhyme random syllables, it happens that this word occurs in the English language. This is how this song was made.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Ciemne moce
Utwór z płytki "Nieposkromione Namiętności. Myślę, że z racji klimatu i dźwięku można nadać mu kategorię psycho-rapowego. Jeżeli człowieka coś mocno boli to krzyczy, płacze lub marudzi. Kiedy mnie coś boli wchodzę w mrok, żeby energia znalazła swoje ujście. Gdy czas sielanki się kończy i nadchodzi pustka to potrzebuję mocnego bodźca. "Miłość to ból, moje ciemne moce!", gdy "jeżeli się już podejmuje to do końca staje murem".
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Relacje (prod. TELLINGBEATZZ)
Esencja "Nieposkromionych Namiętności". Utwór odnoszący się do relacji z pewną dziewczyną z którą chodziłem kilka lat temu. Na dzień dzisiejszy ma zablokowany mój nr. żebym przypadkiem nie dzwonił kiedy w pobliżu jest jej obecny chłopak, ale za to utrzymujemy kontakt mailowy. Z mniejszą lub większą częstotliwością wymieniamy między sobą zdania. Mam do niej ogromny sentyment.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Zanim zasnę (prod. TELLINGBEATZZ)
Utwór ten posiada długą historię. Jest to pierwszy mój utwór, który mówi o czymś konkretnym, ważnym i świadomym. Wszystkie poprzednie były głupie i do dupy, bezsensu. To tak jakby cała moja muzyczna przeszłość zaczynała się właśnie od niego. Utwór ten wykonywałem na moim pierwszym koncercie, w Pile u boku rapera Rafiego. Było to dla mnie ważne by wykonać go dla rodziny i akurat była tam moja mama i siostra. Moje dziewczyny wtedy się bardzo wzruszyły.
OdtwórzDodaj
NNtag
Souler – Outro (Eng.) (nieoficjalna skrócona wersja)
The last song on the album. In the first verse I show my concert day. In the second part, I describe how I imagine rap. In the original version, it lasts about fifteen minutes and there is also a movie theme and a dubstep, funky and delicate psychorap theme.
OdtwórzDodaj
Nieposkromione Namiętności (okładka – przód wersja limitowana)
Souler – Standard (prod. Souler)
To jest track niespodzianka. Utwór Standard, ale już nie na podkładzie TELLINGBEATZZ, ale tym razem na moim autorskim. W tym przypadku nabiera innego brzmienia i charakteru. Uważam, że dobrze wykonałem tę robotę i jest tak samo wartościowy jak wersja oryginalna.
OdtwórzDodaj
4soulbeats cover
4soulBEATS – Korzenie
Żeby zaspokoić Waszą ciekawość "jak to nam wychodzi" postanowiłem uchylić okno i wypuścić na świat jeden nasz utwór autorstwa naszej trójki (Angry Jerry, Jumperman i Souler). Jest to utwór, który ma Wam pokazać, że 4soulBEATS jest coś warte. To nie jest nasz jedyny utwór - jesteśmy kilka tracków do przodu i bardzo aktywnie, sumiennie i zdyscyplinowanie przyczyniamy się do kształtowania krążka. Masz pomysł na jego nazwę? Napisz!
OdtwórzDodaj